Cam Balkon Çeşitleri / Sakarya Cam Balkon

Evinizde fonksiyonellik ve estetiğin ön plana çıktığı bir balkon oluşturmanın en iyi yolu Cam Balkon kapama sistemidir. Camların katlanarak aynı noktada toplanması özelliği sayesinde mevsimsel değişikliklere en iyi çözümü Cam Balkon sunar. Cam balkon bu özelliği sayesinde güzel havalarda açık tutularak kapatılmamış gibi mekândan yararlanılmasını sağlamaktadır. Cam Balkon yağmurlu, rüzgârlı, karlı vb. gibi olumsuz hava koşullarında da dış etkilerden korunmayı sağlamaktadır.Cam Balkonda bütün camlar açıldığından ferah bir ortam oluşturur.

 

 

Cam BalkonCam Balkon

 

 

Cam Balkon alta ve üste alüminyum profil, 8 mm temperli cam ve camın araları şeffaf contalardan oluşan bir sistemdir.

 

Cam Balkon balkonunuzun mimari yapısını bozmadan sizlere dört mevsim balkon keyfi sunmasının yanında görüş mesafesine engel olmaz. Cam Balkonla hem balkonunuz yeni bir görünüme kavuşacaktır hem de evinizin değerinde gözle görülür bir artış olacaktır. Tüm bunların yanı sıra Cam Balkon yaptırdığınızda çocuğunuz varsa artık güvenle balkonda oynayabilecek, yağmurlu havalarda herkes evine geçerken sizler Cam Balkonunuz sayesinde yağmurun keyfini sürmeye devam edebileceksiniz.

 

 

Cam BalkonCam Balkon

 

 

Cam Balkonda kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya olup paslanma, leke tutma gibi yan etkiler oluşturmaz binaların ömrü kadar dayanıklıdır. Cam Balkon cam aralıklarında kayıt yoktur. Cam Balkon bozulmaz kilit sistemi özelliği sayesinde zemin katlarda da çok güvenli olarak kullanılabilir.

 

 

Cam Balkon da Kullanılan aksesuarlar her türlü uluslar arası üretim yetkisi olan firmalar tarafından üretilir, çatlamaya ve paslanmaya karşı garantilidir. Kullanılan tüm camlar 8 mm temperli (securit) cam olup dayanıklılığı maksimuma çıkartılmış ve kırılma riski en düşük seviyeye indirgenmiştir.

 

 

Cam BalkonCam Balkon

 

 

Cam Balkonda camlar kırıldığında küçük parçalara bölündüğü için yani araba camlarındaki gibi tehlike arz etmez. Cam Balkonda kullanılan camlarda renk alternatifleri mevcuttur, cama istenen resim, fon, logo veya desenler uygulanabilir, güvenlik ve dekoratif amaçlı Film çekilebilir. Cam Balkonun Alüminyum kısımlarında da renk alternatifi sunulmaktadır.

 

 

Cam BalkonCam Balkon

 

 

Temperli Cam : Camın direnci ve mukavemetinin arttırılması amacıyla cama uygulanan ısıl bir işlemdir. Temperlenmiş cam, normal bir cama göre beş kat daha dayanıklıdır. Ayrıca, kırıldığında çok küçük parçalara ayrıldığından insan hayatı için risk oluşturabilecek durumları ortadan kaldırır. Tamperli cam balkonlardadikkat edilmesi gereken hususların başında kaliteli işçilik geldiği kesinliklegözarde edilmemesi gereken konulardandır, çünkü tamperli cam balkon sistemleri hata kabul etmeyen sistem olduklarından en ince ayarlarına varıncaya kadar bir ustanın elinden geçmesi gerekmektedir.